Dzieciaka i Loco przygody w sieci

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji / 2014

Cyberprzemoc, spam, wirusy, łańcuszki, uzależnienia – na takie niebezpieczeństwa mogą się natknąć dzieci korzystając z internetu na swoim komputerze lub smartfonie. Rodzicom często z trudem przychodzi rozmowa ze swoimi pociechami na tak skomplikowane tematy, która nie ograniczałaby się tylko do zakazów i straszenia.

Z pozytywnym, dydaktycznym przekazem przychodzi seria 5 animowanych spotów, które Fabryka Komunikacji Społecznej stworzyła i wyprodukowała dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Dzieciak i jego niezbyt rozgarnięty przyjaciel Loco w każdym z odcinków wpadają w sieciowe tarapaty, by za chwilę sprytnie się z nich wyplątać.

Wyzwania marketingowe

Uświadomić najmłodszych internautów oraz ich rodziców o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego korzystania z internetu oraz sposobach jak się przed nimi ustrzec i co zrobić, gdy jest już na to za późno.

Grupa docelowa

Dzieci korzystające z internetu oraz ich rodzice.

Realizacja

Fabryka stworzyła i wyprodukowała cykl 5 animowanimowanych filmów przedstawiających perypetie Dzieciaka i Loco do publikacji w internecie oraz emisji na kanałach Disney Channel i Cartoon Network. Filmy będą ponadto prezentowane na spotkaniach informacyjnych z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.