Nie osądzaj. Wspieraj osoby w kryzysie psychicznym

Ministerstwo Zdrowia / 2023

Kampania edukacyjno-informacyjna „Zobacz człowieka. Zatrzymaj stygmatyzację!” ma na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji oraz autostygmatyzacji osób doświadczających zaburzeń psychicznych. Tegoroczna odsłona koncentruje się w szczególności na dzieciach i młodzieży, a do kampanii dołączyli kolejni influencerzy – m.in.: Ola Mirosław, mistrzyni świata i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich we wspinaczce sportowej, Rafał Masny, popularny youtuber, jeden z założycieli grupy Abstrachuje i Alicja Pogwizd tworząca treści na TikToka i Instagrama. Twórcy w stworzonych w ramach kampanii filmach edukacyjnych swoim przykładem dodają odwagi młodym osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym.

Wyzwanie marketingowe

Upowszechnienie postawy życzliwości, otwartości i wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi oraz ich bliskich. Wspieraj, nie osądzaj. Zobacz człowieka, nie chorobę. Zatrzymaj stygmatyzację.

Grupa docelowa

Ogół społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i młodych dorosłych (16-30 lat)

Realizacja

Stworzenie strategii oraz idei kreatywnej. Kampania 360 wykorzystująca narzędzia ze wszystkich obszarów – spoty TV, filmy edukacyjnych z influencerami i ekspertami, spot radiowy, digital, outdoor, social media i PR.